برای ثبت سفارش و مشاوره خرید با شماره تلفن: 38951-021 تماس بگیرید

ضمانت 7 روزه بازگشت کالا

فروشگاه اینترنتی دیدبازار  در راستای مشتری مداری و ایجاد آرامش در بازار پر هیاهوی امروز قصد دارد سیاست 7روزه بازگشت کالا را به شرح زیر برقرار نماید: 

الف) برای بهره مندی از ضمانت 7 روزه بازگشت چه باید کرد؟

1-    با مطالعه راهنمای ضمانت 7 روزه بازگشت (همین صفحه) بخش مرتبط  با خود را بخوانید
2-    بخش مرتبط با خود را از بین موارد چندگانه انتخاب کنید
3-    ظرف مدت مقرر و تعیین شده با شماره خدمات پس از فروش دیدبازار تماس بگیرید
4-    کارشناسان خدمات پس از فروش دیدبازار درخواست شما را ثبت و به واحد کارشناسی ارجاع می دهند.
5-    از کارشناسان خدمات پس از فروش، شماره پیگیری دریافت کنید.

6- امکان برگشت کالا در گروه تلویزیون با دلیل "انصراف از خرید" تنها در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد

-----------------------------------------------------------------

نکته مهم : کارشناسان خدمات پس از فروش دیدبازار حداکثر ظرف مدت 48 ساعت بابت تعیین تکلیف درخواست و انجام راهنمایی های لازم با شما تماس خواهند گرفت

----------------------------------------------------------------


ب) موارد پنجگانه مشمولیت سیاست 7 روزه بازگشت کالا در دیدبازار:

فروشگاه اینترنتی دیدبازار تعهد می نماید چنانچه نقص کالای دریافتی مشتری در یکی از موارد پنجگانه زیر بگنجد مسئولیت ضمانت 7 روزه مشمول آن کالا را بپذیرد و طبق رویه اعلامی در همین صفحه با مشتری رفتار بنماید.

1-    عدم تطابق سفارش مشتری  و کالای دریافتی: چنانچه محصول ارسالی با سفارش داده شده مشتری مطابقت نداشته باشد مواردی همچون اشتباه در رنگ، مدل و نام برند منوط به شرایط زیر امکان استفاده از سیاست 7 روزه بازگشت دیدبازار میسر است

 •  این عدم تطابق باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به اطلاع دیدبازار برسد.
 • در این مورد ملاک عمل دیدبازار رسید و فاکتور فروش مشتری و کارتن یا جعبه اصلی کالا می باشد. پس لازم است هر دو را به مآمور دیدبازار تحویل دهید.


2-    عدم تطابق مشخصات سفارش با مشخصات واقعی کالا: در صورتیکه مشتری به سبب خرید از سایت دیدبازار کالایی را خریداری نماید و بعد از دریافت کالا متوجه شود مشخصات اعلامی کالا در سایت دیدبازار با مشخصات واقعی آن  مطابقت ندارد، دیدبازار خود را در قبال این اشتباه و خرید اتفاق افتاده مسئول می داند.


3-    آسیب دیدگی فنی کالا: اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

 •  اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به دیدبازار اطلاع داده شود.
 •  لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 •  استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دیدبازار بازگردانده شود.
 •  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.


4-    آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی  کالا : اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

 •  لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دیدبازار بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد
 • مشتری می بایست در زمان تحویل کالا به طور کامل کالا را به لحاظ ظاهری مورد بررسی و بازرسی قرار دهد و از پذیرش کالاهایی که ظاهر معیوب دارند خودداری کند .بدیهی است که آسیب یا ایراد ظاهری کالا صرفا به هنگام تحویل کالا بایستی رویت شود و مراتب به خدمات پس از فروش دیدبازار به شماره 021-476295 اطلاع داده شود. 


5-    عودت کالاهای نصبی : اقلام صوتی- تصویری و کالاهای سنگین از قبیل یخچال،یخچال فریزر،ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون، هود و ... که نیازمند نصب توسط نصاب رسمی شرکت ها می باشند با شرح زیر مشمول ضمانت 7 روزه بازگشت کالا در دیدبازار می شوند.

 •     این قبیل کالاها فقط می بایست توسط نصاب رسمی شرکت نصب گردد و چنانچه توسط افراد غیر، نصب صورت گیرد دیدبازار هیچگونه مسئولیتی در قبال کالای فروخته شده ندارد.
 •    در صورتی که کالا نقص فنی داشته باشد حداکثر ظرف مدت 24 ساعت از زمان نصب و در دوره 7 روزه بازگشت کالا می توانید با شماره تلفن 476295تماس گرفته تا ما به نیابت از شما مراحل بهره گیری از خدمات پس از فروش را پیگیری کنیم. چنانچه ضرورتی به بازگشت کالا باشد با هماهنگی های صورت گرفته با شما این کار را صورت خواهیم داد
 • در صورتیکه که کالای نصب شده بنا به تشخیص نصاب رسمی / خدمات پس از فروش شرکت متولی دارای ایراد فنی باشد و نیازمند بازگشت به فروشنده باشد این کالاها صرفا زمانیکه نامه عودت کالا به فروشگاه از سوی نصاب صادر گردد قابلیت عودت و بازگشت خواهد بود.


ج) موارد خارج از شرایط ضمانت 7 روزه بازگشت کالا در دیدبازار:

دیدبازار صراحتا اعلام می کند در موارد زیر هیچگونه مسئولیتی از بابت ضمانت 7 روزه بازگشت کالا به عهده ندارد:

 • مواردی که شرایط مشمولیت ضمانت 7 روزه بازگشت (شرایط فوق الذکر) را رعایت نکند
 • کالاهای نصبی که توسط سرویس کار غیر مجاز نصب شده باشند.
 • کالاهای بدون فاکتور و مهر فروشگاه اینترنتی دیدبازار.
 • کالاهایی که جعبه و کارتن آنها مخدوش و خراب شده باشد.
 • مواردی از انصراف از خرید کالاهایی که علیرغم مشاوره کارشناسان ما و اطلاع رسانی در سایت از بابت ضعف ها و مشکلات ذاتی توسط  مشتری خریداری شود.
 • کالاهایی که به جهت سوء رفتار دچار صدمه ظاهری و شکستگی شده باشند
 • مواردی که کارشناسان پس از بررسی به نتیجه برسند که بر عهده دیدبازار نمی باشد.چ) شرایط و ضوابط عودت کالاهای سنگین در دیدبازار- ویرایش شده به تاریخ 28 تیر 1397

دیدبازار با هدف ارتقای سطح مشتری مداری و با عنایت به اینکه ارسال کلیه کالاهایی سنگین در دیدبازار هزینه بالابری دارند و به جهت رعایت حقوق همه ذی نفعان درگیر در فرآیند خرید این بند را در تاریخ 28 تیر 1397 به بندهای «سیاست عودت کالا» می افزاید.

 • مأمور تحویل دیدبازار موظف است کالاهای سنگین از قبیل یخچال،ساید،لباسشویی،بخاری،کولر و ... را در طبقه همکف تحویل مشتری (خریدار) دهد. مشتری نیز بایستی مغایرت اینگونه کالاها را در طبقه همکف چک نماید و چنانچه قصد عودت کالا را دارد در طبقه همکف تصمیم به عودت یا تماس با فروشگاه اینترنتی دیدبازار 476295-021 بگیرد.
 • نکته 1: مشتریان گرامی دقت کنند که می بایست مغایرت های ممکن کالا را در طبقه همکف چک کنند و چنانچه قصد بالابری را دارند سپس به مامور تحویل اجازه بالابری بدهند
 • نکته 2: چنانچه مشتری پس از بالابردن کالایی که امکان بررسی مغایرت آن در طبقه همکف وجود دارد قصد عودت آن کالا را داشته باشدف بایستی علاوه بر هزینه بالابری هزینه پایین آوردن کالا را معادل هزینه بالابری پرداخت کند.
 • نکته 3: فقط و فقط کالاهایی که امکان بررسی آنها در طبقه همکف محیا نباشد می بایست بالا برده شوند

د) نحوه جبران خسارت در ضمانت 7 روزه بازگشت دیدبازار:

 •         در صورت موجود بودن کالای سفارش داده شده، یک موجودی دیگر از همان کالا جایگزین کالای معیوب یا اشتباه ارسال شده، می گردد.
 •         در صورت عدم موجودی سفارش مشتری، کالای معیوب با کالای مشابه به لحاظ برند و رنگ خودش تعویض گردد
 •         چنانچه مشتری تمایل به دریافت کالای جایگزین نباشد، پول کالای پس فرستاده داده شده به صورت تمام و کمال عودت می شود
 •         کالای دیگری بلحاظ برند / رنگ جایگزین آن می گردد و مابه التفاوت قیمت نیز لحاظ می شود

  ن) شرایط انصراف از خرید کالا:

    چنانچه مشتری از خرید کالایی که برایش ارسال شده منصرف و پشیمان شود، به شرط باز نشدن پلمپ آن، می تواند آن را مرجوع کند و یا با کالاهای دیگری که در سایت موجود است، معاوضه کند.


ه) هزینه های ارسال کالاهای عودتی و جایگزین:

 • هزینه های ارسال عودت / ارسال مجدد کالاهای مرجوعی که شامل شرایط 7 روز ضمانت برگشت باشد، به عهده دیدبازار است.
 •     هزینه های ارسال مجدد کالاهای مرجوعی که شامل شرایط 7 روز ضمانت برگشت نباشد، به عهده مشتری است.
 • هزینه عودت و تعویض کالاهایی که مشخص شدن عیب و ایراد آن صرفا با باز شدن بسته بندی میسر است مثل رنگ یا گارانتی و موارد مشابه دیگر بر عهده فروشگاه اینترنتی دیدبازار است
 • کلیه هزینه های حمل و نقل عودت کالاهایی که مشتری انصراف از خرید آن کالا را اعلام کرده است برعهده مشتری می باشد. (چنانچه ارسال کالای انصرافی نیز با هزینه حمل بوده باشد مشتری بایستی هزینه آن را نیز پرداخت کند.)

  
ی) خط و مشی دیدبازار بعد از دوره 7روز ضمانت

بعد از اتمام دوره 7 روزه ضمانت بازگشت، شما مشتریان گرامی می توانید از گارانتی معتبر شرکتی کالاها یا محصولات ارائه شده بهره مند شوید. در آینده ایی نزدیک سعی می کنیم چتر حمایت خدمات پس از فروشمان را بر روی این دوره نیز به نحوی گسترش دهیم.